-VIDEO- MEGABOL

Jako tradycyjnej, kulturystycznej marce trudno nam jest pogodzić się z "dyktaturą FITNESS", czyli bezpłciowym postrzeganiu ćwiczeń siłowych. To świetnie, że dziś każdy ma szanse na każdą aktywność, ale szkoda, że różnice hormonalne a z tym - płciowe są "na cenzurowanym" i medialnie zacierane. Stąd nasz projekt MEGABOL ATLAS ĆWICZEŃ, w wersji... VHS 😉 Siłownia na Równiku, gdzie wytrawny trener, z pomocą w 100% kobiecych asystentek, zademonstruje podstawowe ćwiczenia. Obowiązkowa pozycja w kolekcji każdego tradycyjnego kulturysty!
KALENDARZ 2024
(Why not?) Visit POLAND

Tradycyjnie już "megabolowy kalendarz" na rok 2024.
W tej edycji (w sposób subiektywny i tendencyjny) prezentujemy walory naszego kraju.

Do pobrania ze strony głównej lub przez kod QR


qr

Dibencozide a Sprawa Polska

Dibencozide jest jednym z niewielu suplementów zwiększających masę, którego skuteczność jest poparta największą z prób - próbą czasu. Dibencozide Magnum od Megabola, to pierwszy w Polsce i nadal dostępny suplement oparty o tę substancję (w latach 90-tych był on dostępny, ale "półlegalny"). Artykuł Sławomira Ambroziaka pozwala bliżej przyjrzeć się tej formie witaminy B12.
TESTEOSTEROL® - współczesne opinie na temat beta-sitosterolu.

Kolejne, rzetelne opracowanie popularno-naukowe omawia w sposób obiektywny wyniki badań i możliwości związane z suplementacją beta-sitosterolem (składnik Testosterolu). Ciekawym wątkiem są pierwsze doniesienia dotyczące poziomu miostatyny. Czyżby mityczny inhibitor miostatyny mógł być wkrótce w zasięgu ręki?


BIOSTEROL® pod lupą, czyli czego nie wiedziałeś o czarnuszce.

Cieszy nas fakt obecności naszych produktów w merytorycznych artykułach dotyczących suplementacji. Do zagadnienia naturalnej stymulacji hormonalnej podchodziliśmy zawsze z potężnym wsparciem naukowym, dzięki czemu, powstałe produkty nie okazały się gwiazdkami sezonu a są odkrywane na nowo. I to przez uznanych w branży specjalistów. Najnowszy artykuł w cyklu "Legalne anaboliki"
MEGABOL® zmodernizuje WPC ŁOWICKIE

We wrześniu 2015 nawiązano alians strategiczny pomiędzy marką MEGABOL i WPC ŁOWICKIE. Tanie Łowickie ma ograniczyć się do obecności w kanale on-line a w zamian skorzysta z dopracowania receptur i technologii instanizacji. Zatem kolejne wersje tego produktu będą już pełnorozpuszczalne, jak importowane białka najwyższej klasy. Pilotażowa seria, w jednym smaku powinna być dostępna na Allegro jeszcze w październiku.


ZŁOTO dla Megabola!

Rozstrzygnięty został finał największego w Polsce konkursu projakościowego "Jakość Roku". Wg założeń, w każdej kategorii wybiera się tylko jednego laureat a firma odnosząca sukces przez dłuższy czas otrzymuje bezterminowe wyróżnienie Jakość Roku ZŁOTO. Na rynku suplementów sportowych jedynie OZB MEGABOL doczekał się tej prestiżowej nagrody, zawdzięczamy to pozycji, doświadczeniu a przede wszystkim innowacyjnemu podejściu. O nagrodzie w roku 2014 zadecydował produkt Inh-AR będący jedynym na rynku suplementów buteinowym inhibitorem aromatazy. Gala z wręczeniem nagród odbyła się 23.03.2014 w hotelu Radisson Blu Centrum, w Warszawie.

MEGABOL W "GAZECIE PRAWNEJ"

Ośrodek MEGABOL jest dostrzegany nie tylko na podwórku kulturystycznym; innowacyjna prężna działalność wzbudza zainteresowanie mediów, notatka dotycząca działalności ukazała się w Dzienniku Gazeta Prawna a sama firma została po raz kolejny nominowana do prestiżowej nagrody jakości.


FITOHORMONY
OBSZERNE OPRACOWANIE POPULARNO-NAUKOWE.

Kiedy 7 lat temu MEGABOL wprowadził w kulturystyce Testosterol® a zaraz później Biosterol®, nie było jeszcze powszechnej wiedzy na temat możliwości prohormonów naturalnego pochodzenia. Obecnie fitosterole i stymulatory anaboliczne pochodzenia roślinnego są powszechnie akceptowane a ich skuteczność znana.

Najnowszy, bardzo ciekawy artykuł, autorstwa farmaceuty, publicysty i kulturysty - Sławomira Ambroziaka przybliża to zaganianie i pozwala na wyrobienie własnej opinii.

Chalkony buteinowe (InhAR)
- kolejne informacje ze świata nauki

Buteiny rozbudzają nadzieje w świetle najnowszych badań. Należy podkreślić, że nie są to opinie, czy oceny zlecane ośrodkom naukowym przez producentów, ale aktualny kierunek rozwoju fitoterapii akademickiej.

Dzięki znanemu kulturystom Sławomirowi Ambroziakowi możemy poznać kolejne wyniki pracy na buteinami, które wcześniej być może nawet nie były tłumaczone na język polski. W formie ciekawego, popularno-naukowego artykułu możliwości butein poznamy na stronie Autora. Nam pozostaje dodać, że InhAR jest obecnie jedynym suplementem w Polsce i prawdopodobnie na świecie, który wykorzystuje buteinę dla wspierania wysiłku sportowego.CIĄGLE W JAKOŚCIOWEJ CZOŁÓWCE!

W najnowszej edycji największego w Polsce konkursu projakościowego, organizowanego przez Redakcję Biznes Raport w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - MEGABOL został laureatem bezterminowego tytułu JAKOŚĆ ROKU SREBRO. Przyznano nam także tytuł Jakość Roku 2012 a produkt Testosterol 250 uznany został Produktem Roku 2012 w kategorii suplementów.

POLSKIE TOWARZYSTWO
ZIELARZY I FITOTERAPEUTÓW

W lipcu 2012 r. powołane zostało Polskie Towarzystwo Zielarzy i Fitoterapeutów (link). Organizacja ma cele naukowe, zrzesza uczonych czynnie związanych z rozwojem farmakognozji, fitochemii, biochemii roślin leczniczych, fitoterapii, fitofarmakologii, uprawy ziół, technologii produkcji zielarskiej, biotechnologii zielarskiej i historii fitomedycyny oraz zielarstwa. Ośrodek Zastosowań Biotechnologicznych Megabol jest pełnoprawnym członkiem Towarzystwa. Zapraszamy na I Międzynarodową konferencję, która odbędzie się w Krośnie 18-19.04.20013

KOMITET NAUKOWY KONFERENCJI Przewodniczący: dr n. biol. Henryk Różański (PWSZ im. S. Pigonia w Krośnie)

Członkowie:
dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka (Śląski Uniwersytet Medyczny)
prof. dr hab. Józefa Chrzanowska (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
prof. dr hab. Zbigniew Dobrzański (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
dr hab. n. farm Ilona Kaczmarczyk-Sedlak (Śląski Uniwersytet Medyczny)
prof. dr hab. Adam Kaznowski (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
prof. dr hab. Aleksander Koll (Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu)
prof. dr hab. Roman Kołacz (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
dr hab. o. Ireneusz Ledwoń, prof. KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
dr hab. Łukasz Łuczaj, prof. URz (Uniwersytet Rzeszowski)
prof. dr hab. Roman Niżnikowski (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)
prof. dr hab. Jan Oszmiański (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
dr o. Marcelin Pietryja (Klasztor Braci Mniejszych Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach, Herbarium św. Franciszka)
prof. dr hab. Grzegorz Przebinda (PWSZ im. S. Pigonia w Krośnie)
prof. dr hab. n. farm. i n. med. Wiktor Stelmach (Centrum Medycyny Naturalnej “Nature and Medicine”)
prof. dr hab. Tadeusz Trziszka (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
prof. dr hab. n. farm. Iwona Wawer (Uniwersytet Medyczny w Warszawie)
prof. dr hab. Stanisław Wężyk (Prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz w Poznaniu)PODSUMOWANIE
PROJEKTU OVOCURA

W dniach 6-7 grudnia w hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyło się podsumowanie potężnego projektu naukowego skupionego na możliwościach pozyskiwania i zastosowania szczególnych substancji zawartych w jajach projektowanych. Rozważano funkcje farmakologiczne, spożywcze oraz odżywcze, w tym związane ze zwiększaniem tkanki mięśniowej.

Projekt trwał 3 lata i realizowany był kosztem 25 mln zł przez kilka współpracujących ze sobą uczelni. Zaowocował 16 zgłoszeniami patentowymi i odkryciami w kilku dziedzinach nauk biologicznych. Na konferencji uczestniczyło niemal stu wybitnych uczonych różnych kierunków nauk, w tym kilkudziesięciu profesorów. Goszczono także przedstawicieli polskiej i europejskiej administracji sanitarnej i farmaceutycznej, celem oceny możliwości wdrożenia wynalazków.

Jako Centrum Zaawansowanych Technologii zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji i dostrzegliśmy duży potencjał dla rynku suplementów w rezultatach prac nad hydrolizą enzymatyczną i preparatami wysokoproteinowymi prowadzonych przez prof. J. Chrzanowską i zespół Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Więcej o Projekcie OVOCURA

MEGABOL W PUBLICZNYM
PROJEKCIE NAUKOWYM


OZB MEGABOL od dnia 01.10.2012 stał się obok Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, drugim partnerem projektu badawczo-rozwojowego skupionego na innowacyjnych biopreparatach na bazie nowej generacji surowców jajecznych.

Współpraca zawarta z prof. dr hab. inż. Tadeuszem Trziszką - Kierownikiem Katedry Surowców Zwierzęcych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jest niefinansowa i ma na celu transfer technologii i zdobycie wiedzy naukowo-technologicznej umożliwiającej wdrożenia.

Będąc wybranym do uczestnictwa w naukowym projekcie, jako jedyna strona reprezentująca przemysł, chcemy mieć wkład w podnoszenie poziomu rzeczywistego zaangażowania rozwoju nauki w powszechnie dostępne produkty rynkowe.


MISTRZOWSKIE
TŁUMIENIE
AROMATAZY
Proces tłumienia aromatazy (aromataza to przekształcanie testosteronu w estrogeny) jest bardzo obiecującym kierunkiem suplementacji pro-hormonalnej. Efekt ten pożądany jest nie tylko w sporcie, w zastosowaniach medycznych wiąże się z nim duże nadzieje w ramach działań onkologicznych. W lipcowym wydaniu "Perfect Body", w cyklu "underground" Sławomir Ambroziak dokonuje przeglądu dostępnych (również tych zabronionych) substancji przeciw aromatazie ("Oskarżona - aromataza", str. 70), czytam tam m.in.:

(...) Wang przebadał w 2004 roku aktywność względem aromatazy chalkonów – polifenoli będących prekursorami flawonoidów. Kilka związków posiadało zdolność blokowania naszego enzymu, ale najsilniejszym inhibitorem okazała się tutaj buteina, która obniżyła aktywność aromatazy o 90 procent. I teraz musimy pochwalić naszych rodaków: pierwszy na świecie suplement buteinowy – INHAR - wprowadziła na rynek polska firma Megabol! (...),

Artykuł dotyczący inhibitorów aromatazy możemy zobaczyć tutaj.

INHAR firmy Megabol używany jest przez czołowych polskich kulturystów, stanowił też wsparcie suplementacyjne Mistrza Polski wszechwag w kulturystyce '2011.RZETELNIE O
PROHORMONACH


Istnieje w Sieci strona PROHORMONY.info - portal informacyjny nie prowadzący sprzedaży, ale ujawniający praktyki rynkowe, zagrożenia i możliwości związane ze sprzedawanymi prohormonami dla sportowców. Na liście dostępnych produktów spotkać można też suplementy Megabol, warto zapoznać się z bieżącymi informacjami, gdyż jak się okazuje głośne i drogie produkty z USA okazywały się fałszywkami.